sobota, 6 kwietnia 2019

Weekendowy wyjazd - jak się spakować?


Hej! Dzisiaj będzie kilka słów o tym, co zabrać z sobą na weekendowy wyjazd za granice. Każdy przewoźnik ma swoją politykę bagażową, której musimy się trzymać jeśli nie chcemy  dodatkowo płacić za ponadwymiarowy bagaż tuż przed wejściem do samolotu. Zazwyczaj bagaż podręczny ma wymiary 40x25x20. W zależności od tego czy dodatkowo wykupimy pierwszeństwo wejścia na pokład lub dodatkowy bagaż, nasze możliwości bagażowe się zwiększą.
Ale dziś będę bazować na bezpłatnym bagażu, który jest w cenie biletu. Jak więc spakować swoje rzeczy do bagażu podręcznego? Jakie kosmetyki zabrać? Poniżej znajdziecie moje sposoby jak szykuję się na taki weekend i co między innymi zabieram z sobą.

KOSMETYKI


To z nimi, my kobiety, mamy największy problem :) Nigdy nie wiadomo, co może nam się przydać na wyjeździe.

Staram się nigdy nie rezygnować z dobrej pielęgnacji, dlatego też często kupuję moje ulubione kosmetyki w wersji podróżnej, co bardzo ułatwia późniejsze pakowanie. Natomiast jeśli nie macie wersji mini lub próbek swoich ulubionych kosmetyków polecam Wam kupić w drogerii słoiczki oraz buteleczki, do których można przełożyć krem, żel do twarzy czy maskę. Pamiętajmy jednak, że pojemność jednego kosmetyku nie może przekraczać 100ml.
A więc, co zabieram z sobą? 
- Płyn micelarny
- Żel do mycia twarz
- Serum (opcjonalnie)
- Krem do twarzy
- krem pod oczy
- Szampon (przelane do buteleczki 100ml)
- Odżywka (opcjonalnie) - (przełożona do słoiczka)
- Perfumy (używam wersji mini lub możemy zaopatrzyć się w atomizer)
- Dezodorant (małe dezodoranty dostępne są np. w Rossmann)
Obowiązkowo w mojej kosmetyczne znajdzie się również szczoteczka FOREO PLAY do czyszczenia twarzy, to w zupełności mi wystarczy na 2-3 dni poza domem.
Kosmetyki do makijażu zazwyczaj przechowuję w osobnej kosmetyczce (tutaj musimy pamiętać, aby kosmetyki takie jak podkład, tusz lub szminki w płynie przełożyć do przezroczystego woreczka (jeden woreczek przysługuje na jedną osobę)). Raz zdarzyło mi się, że musiałam pozbyć się kilku kosmetyków, bo miałam woreczek w odrobinę większych wymiarach niż powinnam (woreczek zakupiony był w drogerii Rossmann). Od tamtej pory używam już tylko tych, które można dostać na lotnisku.
UBRANIA

Jeśli chodzi o ubrania to zawsze staram się zastanowić nad kilkoma kwestiami - gdzie lecę, jaka będzie mniej więcej tam pogoda i czego potrzebuję. 


Jeśli nasz wyjazd nie jest podróżą służbową możemy zabrać z sobą rzeczy,w których zawsze czujemy się świetnie. Tworząc takie zestawy z pewnością uda nam się spędzić wspaniały weekend bez zastanawiania się co na siebie założyć. Ale pamiętajmy, że w bagażu podręcznym nie mamy miejsca na dodatkową parę butów, które MOŻE się przydadzą, czy na kilka bluzek w razie zmiany pogody. 


Warto zrobić sobie listę rzeczy, które chcemy zabrać, wtedy z pewnością niczego nie zapomnimy.


Dobrze jest też zabrać z sobą książkę lub gazetę do czytania, tak aby podróż minęła szybciej.
Jeśli dobrze to rozplanujemy i sprawnie spakujemy rzeczy do torby, nie będzie tak źle. :)

Ściskam,
Marta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz