sobota, 27 kwietnia 2019

Zwiedzanie Faro i Algarve cz.II

Hej, dziś druga część wyjazdu na południe Portugalii. Zabieram Was na plaże położone na wybrzeżu Algarve, które, według mnie, warto odwiedzić planując podróż do Faro.

Praia de Benagil
To wspaniała plaża w pobliżu Lagoa. Plaża słynie z rewelacyjnej jaskini Algar de Benagil. Ta jaskinia ma otwór w sklepieniu, przez który światło wpada do środka jaskini. Benagil i jego jaskinia znajdują się na wielu listach „miejsc, które musisz zobaczyć”.
Bez wątpienia ten cud natury jest jedną z rzeczy, dla którego warto odwiedzić Algarve.
Praia de Benagil to stosunkowo niewielka plaża, położona pomiędzy imponującymi złotymi skałami. Klify chronią także plażę przed wiatrami.

Jak można tam dotrzeć do jaskini Benagil?
Łodzią - przy wejściu na plaże działa kilka firm oferujących krótkie rejsy wzdłuż wybrzeża. Podczas większości wycieczek łodzią odwiedzicie także inne plaże, jaskinie i groty. Zapytajcie jednak wcześniej, czy podróż łodzią pozwala na wejść do jaskini, ponieważ niektóre firmy tego nie oferują. Łodzie, które wpływają do jaskini, zostają tam przez dwie minuty, aby zrobić zdjęcia, a następnie kontynuowana jest podróż. Latem możecie poczekać kilka godzin, zanim będzie dostępne miejsce na zwiedzanie. Większość wycieczek łodzią kosztuje około 20-30 euro za osobę.

Kajakiem - możecie wypożyczyć kajak na plaży i sami udać się do jaskini. W ten sposób macie większą swobodę niż podróżowanie statkiem z innymi. Możecie pozostać tak długo, jak chcecie w jaskini Benagil. Jeśli chcecie, możecie pójść nawet dalej do odległej Praia da Corredoura. Należy pamiętać, że niektóre firmy wynajmujące kajaki będą wymagać podpisania oświadczenia o odpowiedzialności i będziecie musieli okazać ważny dowód tożsamości. Należy liczyć się jednak z tym, że fale mogą być na tyle silne, że wypłynięcie może nie być możliwe.

Na klifach, w pobliżu parkingu, możecie przejść do otworu i spojrzeć w oczy Algar de Benagil. Zobaczycie małą plażę i morze poniżej. Bardzo łatwo jest dojść z plaży do Algar de Benagil. Po prostu podążajcie za znakami. Spacer z Praia de Benagil zajmuje około 5 minut. Sama jaskinia ze względów bezpieczeństwa jest chroniona przez drewniany płot. Pamiętajcie, aby zachować bezpieczną odległość od otworu.

Praia da Marinha to kultowa plaża w pobliżu Lagoa. Jest znana jako jedna z najpiękniejszych plaż na świecie. Często znajdziemy zdjęcia Praia da Marinha w przewodnikach bądź innych reklamach Algarve. Moim zdaniem, w rzeczywistości plaża jest jeszcze ładniejsza niż na zdjęciach. Według TripAdvisor, Praia da Marinha jest jedną z najlepszych plaż w Portugalii i jedną z najlepszych atrakcji w Algarve.
Lokalizacja
Praia da Marinha znajduje się pomiędzy Armação de Pêra i Carvoeiro. Plaża jest bardzo blisko Praia de Benagil, która jest, jak wiecie już, kolejną wspaniałą plażą w okolicy Lagoa. W rzeczywistości można przejść z Marinha do Benagil w około 35 minut.


Do plaży Marinha można dojechać tylko samochodem. Jest zbyt daleko, aby chodzić od miasta Lagoa. Aby dostać się na plażę Marinha, należy jechać N125 i zjechać w International School at Lagoa. Od tego momentu możecie po prostu podążać za znakami. Na szczycie klifu zwykle jest wystarczająco dużo miejsc parkingowych. Jeśli chcecie mieć absolutną pewność miejsca parkingowego, przyjedźcie rano.
Kilka kroków od parkingu możemy już dostrzec zapierający dech w piersiach widok na plażę. Plaża otoczona jest stromymi klifami, co daje jej niesamowite widoki. Z tych klifów zobaczymy widok, który zapamiętamy na bardzo długo.
Idąc w prawo dojdziemy do słynnej skały w kształcie litery M. To z pewnością jeden z głównych powodów dlaczego Praia da Marinha jest tak wyjątkowa.

Praia dos Três Irmãos to jedna z najpiękniejszych plaż w okolicy Portimão. Słynie z oszałamiających formacji skalnych i wielu ukrytych jaskiń, które można zwiedzać. Zachód słońca z tej plaży jest również wspaniały. Możesz znaleźć plażę Praia dos Três Irmãos w Alvor.

Dosłownie, Praia dos Três Irmãos oznacza plażę trzech braci. Nazwa ta została nadana z powodu charakterystycznych trzech skał na plaży.

Woda morska ma wspaniały kolor i jest prawie przeźroczysta. Praia dos Três Irmãos to doskonałe miejsce do nurkowania.
Praia dos Tres Irmãos jest zwykle mniej zatłoczona niż miejskie plaże Portimão. Jednak latem plaża może być bardziej zatłoczona przez turystów (zwłaszcza podczas przypływu plaża staję się węższa). Plaża ma kilka jaskiń i ciekawych formacji skalnych. Spacerując wzdłuż plaży doszliśmy do małej jaskini, która do złudzenia przypomina Algar de Benagil natomiast jest mniejszych rozmiarów.
Praia dos Tres Irmãos składa się z kilku małych zatoczek. Podczas odpływu możecie chodzić od zatoczki do zatoczki. Miejcie jednak na uwadze, że lepiej jest to robić podczas odpływu. Dwie zatoczki na wschodzie mają własną restaurację. 


Wstawiam Wam również link do krótkiego filmiku, gdzie razem z nami możecie zwiedzać Faro i wybrzeże Algarve (link).

Do następnego!
Marta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz