środa, 1 stycznia 2020

Moje postanowienia noworoczne na 2020 rok


Nowy Rok to okazja do wyznaczenia sobie nowych celów czy marzeń. To nowe możliwości, nowy, świeży start i nowe szanse. Nowy rok jest dla mnie świetną okazją, ale przede wszystkim motywacją, aby wyznaczyć sobie nowe cele na nadchodzący rok. Zazwyczaj u mnie jest tak, że zapał mam przez kilka miesięcy, a później on słabnie. Jednak mam nadzieję, że dzieląc się z Wami moimi postanowieniami sama się zmotywuję do działania, a może i przy okazji Was! :) To co, zaczynamy?:)

1. Nauczyć się języka francuskiego.
Jest to moje postanowienie z ubiegłego roku, ale niestety udało mi się nauczyć tylko kilku podstawowych zwrotów. Zawsze coś stawało mi na przeszkodzie, aby systematycznie siadać do książek i uczyć się słówek. Tym razem (mam nadzieję) uda mi się nauczyć się go przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Trzymam za siebie kciuku!^^ 

2. Odwiedzić przynajmniej 5 nowych państw.
Podróże to coś co uwielbiam. Mimo pracy na pełny etat nie odmawiam sobie podróży i korzystam z każdej nadążającej się okazji na city break. W 2019 roku założyłam sobie, że chce zobaczyć 5 państw. Szczerze mówiąc nie liczyłam na to, że uda mi się więcej zobaczyć, a jednak było to aż 10 państw! W 2020 roku chciałabym odwiedzić przynajmniej 5 państw, zobaczymy co życie mi przyniesie. :) 

3. Wybrać się w daleką podróż.
Kolejne podróżnicze postanowienie, a czemu nie! Dotychczas wybierałam kierunki europejskie, natomiast w tym roku chcę zaplanować jedną daleką podróż. No cóż, czas założyć skarbonkę. :)

4. Systematycznie ćwiczyć.
W 2019 roku starałam się przynajmniej 3 razy w tygodniu być aktywna. Natomiast ostatni kwartał roku był dla mnie bardzo intensywny zawodowo więc odpuściłam sobie trochę regularne ćwiczenia. Z pewnością teraz chcę do tego wrócić!

5. Czytać więcej książek.
Uwielbiam książki biograficzne, podróżnicze czy książki w rodzaju wspomnień. Mam w głowie wizję, że kiedyś jak będę miała swój dom to w salonie będzie drewniana biblioteczka wypełniona książkami, które przeczytałam. Dlatego też kolejnym moim postanowieniem jest to, aby czytać jeszcze więcej książek niż dotychczas. 

Jednak najważniejszym moim postanowieniem jest to, aby korzystać z życia garściami, cieszyć się z tego co mamy i nie przejmować się rzeczami, na które tak naprawdę nie mamy wpływu. Tego również i Wam życzę! :) 
A Wy macie jakieś postanowienia noworoczne ?:)


Do następnego! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz