niedziela, 24 maja 2020

Filmy podróżnicze - 5 filmów z motywem podróży


Lubię oglądać filmy o tematyce podróżniczej, szczególnie wtedy, kiedy mam zaplanowaną podróż do danego kraju. Niestety z oczywistych powodów, mamy ograniczone możliwości wyjazdów, ale nie musi to oznaczać całkowitego odcięcia się od podróży. :) Dziś przychodzę do Was z podróżniczymi filmami, które według mnie, są inspirujące i zachwycające. 


1. Into the Wild - wszystko za życia


Jest to film, który z pewnością zachęca do zaplanowania podróży na Alaskę, jednocześnie jest to chyba film, który zna każdy. Jest to film oparty na faktach, opowiadająca historię młodego chłopaka z USA, który wbrew oczekiwaniom rodziny i presji społecznej wyrusza w samotną podróż na Alaskę, by żyć tam w zgodzie z naturą. Bohater niszczy dokumenty, pieniądze i wyrusza w podróż w tajemnicy przed wszystkimi. Z pewnością jest to film, który wzbudza emocje.

2. Under the Tuscan Sun – Pod słońcem Toskanii
Frances, Amerykanka po przejściach postanawia kupić dom w Toskanii, który remontuje. W filmie pokazany jest niesamowity klimat Włoch, w szczególności Toskanii, Rzymu i Positano. Kto choć raz był we Włoszech, to wie, o czym mówię. Włochy zawsze zachwycają. :) Sama fabuła filmu nie jest powalająca, jednak z wielką przyjemnością ogląda się ten film. Dodatkowym atutem jest pojawiający się polski wątek.
3. Droga Życia

Film, który jest opisywany oczami ojca, który stracił syna. Tom przyjechał do Hiszpani po szczątki syna, który zginął podczas wędrówki przez Szlak Świętego Jakuba. Jednak, gdy jest już na miesjcu postanawia przebyć drogę, której nie ukończył jego syn. Szczerze mówiąc, nie słys
załam wcześniej o tym szlaku, dopóki nie obejrzałam filmu.
4. Dzika Droga

Jest to opowieść o kobiecie, która po stracie matki oraz rozpadzie swojego małżeństwa postanawia wyruszyć w nieznane. Jej celem był 500 kilometrowy fragment szlaku Pacific Crest Trai. W podróż zabiera z sobą jedynie plecak, pamiętnik i masę wspomnień.Jest to historia oparta na faktach, co sprawia, że film jest jeszcze bardziej interesujący.

5. Prosta Historia

Jest to film z 1999 r. opowiadający historię staruszka, który dowiaduje się o poważnej chorobie swojego brata, z ktrym nie miał kontaktu od 10 lat. Alvin, nasz bohater, postanawia przebyć kilkaset kilometrów na traktorku, aby spotkać się z bratem. Po drodzeczeka go wiele przygód, niezwykłych krajoobrazów i refleksji do zrobienia własnego rachunku sumienia. Jest to jedna z historii,która łapie za serce. 

Podzielcie się swoimi ulubionymi filmami z motywem podróży w tle. :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz